0
  • سبد خرید شما خالی است !

اخبارنگین شهر اصفهان

 نحوه بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات بازگشایی تمام مدارس کشور از تاریخ ۲۷ اردیبهشت گفت: اگر پاسخ به پرسش‌ها انجام شد، مدارس می‌توانند امتحانات را هم در این زمان برگزار کنند.

زمان پایان کرونا در ایران و جهان پیش‌بینی شد + سند

محققان دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور(SUTD)در تحقیقی جدید با استفاده از هوش مصنوعی اطلاعات مربوط به پاندمی کووید۱۹ در سراسر جهان را تحلیل و زمان احتمالی پایان یافتن شیوع کووید ۱۹ در کشورهای مختلف جهان را پیش بینی کرده‌اند.

کودکان پساکرونایی چگونه کودکانی می‌شوند؟ یک فرضیه و یک نگرانی

مانند جنگ‌های جهانی که زندگی بشر را به قبل و بعد از خود تقسیم کردند، اکنون پاندمی کرونا نیز با زندگی انسان‌ها بخصوص کودکان همین کار را می‌کند. به نحوی که تأثیرات بسیاری بر رفتار، منش و هیجانات کودکان خواهد داشت.

​۸ نکته برای استفاده ایمن کودکان از اینترنت

شاید تا قبل از همه‌گیر شدن ویروس کرونا والدین احتیاط بیشتری درباره استفاده فرزندان خود از اینترنت و حضور در شبکه‌های اجتماعی داشتند، اما حالا پدرومادرها با چالش بزرگی در سرگرم کردن کودکان خود روبه‌رو شده‌اند. شاید همین مسئله آن‌ها را بی‌خیال سخت‌گیری‌های همیشگی درباره استفاده از اینترنت کرده است.

مجازات سرک کشیدن به تلفن همراه دیگران چیست؟

قانون گذار سرک کشیدن به تلفن همراه دیگران و دسترسی غیرمجاز به سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی را اگر بدون اجازه شخص باشد جرم به حساب آورده، اما در مواردی که خود شخص، اجازه مشاهده یا ورود به سامانه را داده باشد جرمی روی نمی‌دهد.

با ۴ نکته ساده بدقلقی‌های کودکان را به حداقل برسانیم

گاهی اوقات در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها به همه خوش می‌گذرد به جز بچه‌ها، به خصوص بچه‌های ۳ الی ۵ ساله. صدا‌های جیع و گریه کودکان خیلی زود ما را نگران و اگر ادامه دار باشد عصبی می‌کند.

راهکاری برای غلبه بر چاقی کودکان

محققان در پژوهشی تاثیر تمرینات ورزشی بادی بامپ و مصرف عسل و دارچین را بر کودکان دارای اضافه وزن بررسی کردند.

دانستنی‌هایی درباره رشد و تکامل فیزیکی کودکان شش ساله

کودکان شش ساله به طور معمول انرژی زیادی خواهند داشت و به همین علت باید روزانه زمان مشخصی را به تخلیه این انرژی اختصاص دهید.

در این روزهای کرونائی، کودکان اوتیسم را فراموش نکنیم

اوتیسم، دامنگیر بسیاری از خانواده‌های ایرانی است؛ اختلالی است که در سه سال اول زندگی بروز می‌کند و تا آخر عمر باقی می‌ماند.

شرکت نفت ایرانول هزینه های چاپ سررسید سال جدید را به کودکان کار اختصاص داد

شرکت نفت ایرانول در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود هزینه های چاپ سررسید سال جدید و هدایای سازمانی را به کودکان کار اختصاص داد.

پرورش قوه‌ ذهنی کودکان حتی در این ایام کرونایی!

با شیوع و گسترش بیماری کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، پزشکان و متخصصان تاکید دارند که موثرترین راه برای ریشه کن کردن این بیماری رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه است. از این رو صفحه مجازی ریحانه از صفحات منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، با انتشار پستی جدید راهکارهای جالبی را برای پرورش قوه‌ی ذهنی کودکان در این ایام که در منزل هستند ارائه کرد. متن کامل این پست به شرح ذیل است: "از خانه آموزشگاه بسازید پرورش قوه‌ی ذهنی کودکان حتی در این ایام!

کودک‌ کار کجا و کرونا کجا؟!/ روایتی از نبرد نابرابر فقر و بیماری در زندگی کودکان کار و خیابان

می‌ترسند؛ نه از کرونا، که از فروش نرفتن اجناس‌شان. آنقدر غم نان دارند که جان برای‌شان بی‌ارزش است.

مواردی که کودکان نباید از کرونا بدانند
توصیه‌های یونسیف برای حفاظت از کودکان در برابر ویروس کرونا

یونیسف توصیه‌هایی را برای محافظت از کودکان در برابر ویروس کرونا در قالب " ویروس کرونا، آنچه والدین باید بدانند" منتشر کرده است.

راهکار خانگی برای ضدعفونی کردن نان قبل از مصرف

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، گفت: یکی از راه های انتقال غیر محسوس ویروس کرونا به داخل منازل، نان های سنتی هستند.

هشدار؛ کودکان را با اخبار کرونا نترسانید!

اعضای خانواده و والدین اخبار مربوط به کرونا را نزد کودکان با هیجان تعریف نکنند چراکه موجب افزایش استرس و اضطراب در آنان می‌شود؛ والدین دقت داشته باشند هر سخنی را راجع به کرونا نزد کودکان به زبان نیاورند.