بازی شاد در منزل

توضیحات:

 • به نام خدا

  ۱- صندلی بازی

  بازی محبوبی که سالهاست در لیست بازی‌های شاد کودکان قرار دارد. و در مدارس و مهد کودک ها با تعداد بالای کودکان این بازی بسیار هیجان انگیزتر می شود. در منزل نیز با سه کودک می‌توان این بازی را انجام داد. نحوه بازی به این صورت است که یک صندلی کمتر از تعداد کودکان می‌چینید و کودکان با شروع موزیک به دور صندلی ها می‌دوند. و هر زمان که موزیک قطع می‌‌شود کودکان باید به سرعت روی صندلی ها بنشینند و هر کودکی که نتوانست از بازی خارج می‌شود.

  ۲-استپ رقص

  بازی استپ رقص نیز بازی قدیمی ولی هیجان‌انگیزی است. این بازی را حتی با یک کودک هم می‌توان انجام داد اما با جمعیت بیشتر در مهدها و مدرسه‌ها نیز به هیجان این بازی افزوده می‌شود. نحوه بازی به این صورت است که یک موزیک شاد برای رقص کودکان را پلی می‌کنید و در فواصلی استپ می‌زنید. با قطع موزیک هر کودک باید در حالتی که موقع رقص بوده باقی بماند. و هر کس تکان بخورد بازنده است. و دوباره این مراحل تکرار می‌شود.

  ۳-بولینگ خانگی

  این بازی بسیار شبیه به بولینگ بوده و برای کودکان سرگرم کننده است و مهارت آنها را برای هماهنگی چشم و دست افزایش می‌دهد.
  تعدادی بطری پلاستیکی را پر از آب کنید و مانند بولینگ‌ها بچینید. و یک توپ به کودکان بدهید تا به نوبت به سمت بطری را قل دهند. هر کودک که امتیاز بیشتری آورد و بطری های بیشتری را در هر نوبت ریخت برنده است.

  ۴-قایم موشک

  این بازی نیز قدیمی اما محبوب است، برای انجام این بازی در محیط خانه نیاز به وسیله‌ای نیست. نحوه بازی به این صورت است که یکی از کودکان با قرعه کشی چشم‌هایش را می‌بندد و تا ده می‌شمارد، بقیه کودکان در این فاصله در گوشه ها و جاهایی که در محدوده بازی است مخفی می‌شوند و کودکی که چشم‌هایش را بسته به دنبال آنها می‌گردد. و هر کسی را که پیدا کرد دفعه‌ی بعد او چشم می گذارد تا بقیه مخفی شوند. هر کودکی را که پیدا نکرد و او خودش را به محل چشم گذاری رساند برنده است و در نوبت بعدی هم مخفی خواهد شد.

  ۵- حباب بازی

  چند ظرف کوچک را با مایع ظرفشویی و آب پر کنید. و در هر ظرف کمی رنگ بریزید تا رنگ حباب آن کمی رنگی شود. کودکان را تشویق کنید تا نی نوشابه را درون آب و کف بچرخانند و داخل نی به آرامی فوت کنند تا حباب‌های زیبایی به وجود بیاد و پرواز کند. البته حباب ساز‌های آماده نیز در بازار موجود است که کیفیت حباب آنها بسیار بالا است.

  با انجام این بازی‌های ساده و سالم در منزل مهارت‌هایی ساده به کودک آموزش می‌دهید و او را ساعاتی سرگرم می‌کنید و علاوه بر دوری از تبلت و تلویزیون خاطراتی خوش در ذهن او باقی خواهید گذاشت.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :