ساعات کار مهد کودک، وای اگر طولانی شود!

توضیحات:

 • به نام خدا

  به طور کلی کودکانی که بیشتر اوقات خود را در مهد کودک می گذرانند در دراز مدت خجالتی می شوند. مطالعات نشان می دهد سطح استرس کودکانی که در مهد کودک هستند 3 برابر کودکانی است که در خانه نگهداری می شوند. کودکانی که با والدین بزرگ می شوند در مقایسه با آنهایی که بدون والدین بزرگ می شوند آرامش بیشتری دارند و بر اساس مطالعاتی که روی بزاق دهان و هورمون کورتیزول انجام شده، کودکانی که بیشتر از 8 ساعت در مهد هستند مضطرب تر هستند. با ما همراه باشید.

  براساس تحقیقات انجام شده، افرادی که اجتماعی نیستند و مهارت سخن گفتن ندارند از استرس دوران کودکی رنج می برند. آنها والدین خود را از دست دادند و برای آنها سخت است روز را تنها یا با پرستار بگذارانند.

  والدین با گذراندن اوقات خود با فرزندانشان، استرس کودکان خود را تسکین می دهند. والدین باید با آنها غذا بخورند کتاب بخوانند که کمبودهای آن جبران شود. کورتیزول بعد از 30 دقیقه پیاده روی به بالاترین حد می رسد و در طول روز و شب کاهش پیدا میکند. پروفسور دراگلی اظهار کرد:سطح استرس کودکانی که با پرستار هستند بالاتر است اما وقتی در منزل هستند ثابت است. بعد از 8 ساعت کار، برای والدین طبیعی است که سطح استرس شان بالا باشد اما محققان متوجه شدند که سطح استرس کودکان در اجتماعات بزرگتر بیشتر است و خصوصیاتی مثل خجالتی بودن، ضعف در خود کنترلی و احساسات منفی در میان کودکانی که با پرستار بزرگ شده اند، با بالا رفتن کورتیزول بروز پیدا می کند. احساسات والدین نقش مهمی را در متعادل کردن احساسات کودکان نوپا بعد از نگهداری پرستار دارد.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :