نقش مهدکودک بر رشد هوشی کودکان

توضیحات:

 • به نام خدا

  حدود 50 درصد از هوش کودکان در 4 سال اول تولد اتفاق می افتد، حدود 30 درصد هم بین 4 تا 8 سالگی تکمیل می شود و در فاصله 8 تا 17 سالگی تنها 20 درصد از رشد هوشی کودکان تحقق پیدا می کند. بنابراین تا سن 6 سالگی یعنی سن ورود به مدرسه تقریباً دوسوم توانایی هوشی کودکان شکل گرفته است. امکان رشد هوشی کودکان در این مهدکودک ها موجب می شود تا در آینده جایگاه بهتری در جامعه داشته باشند این در حالی است که برخی صرفه جویی های اقتصادی در این دوره، در درازمدت به صرفه نیست و در آینده به زیان کودکان تمام می شود.

  موفقیت تحصیلی آینده کودکان
  کودکان به پایه و اساس یادگیری مهارتهای جسمی ، اجتماعی ، عاطفی به ترتیب برای ورود هموار به مدرسه رسمی و مهارت های شناختی مانند 
  خواندن و ریاضی احتیاج دارند. تحقیقات نشان می دهد که یادگیری اولیه با کیفیت بالای برنامه های مخصوص برای، کودکان بهترین پیش بینی کننده موفقیت تحصیلی آنها خواهد شد. و این نقش مهم مهدکودک بر رشد هوشی کودکان را نشان می دهد. در مقایسه با همسالان خود که کودکانی از خانواده های فقیر، فرزندان والدین مجرد، و کودکانی که مادرانشان فاقد تحصیلات هستند.

  نجات کودکان آسیب پذیر
  خیلی از کودکان در شهر ممفیس معمولاً در معرض عوامل مشکل ساز مرتبط با خانه و خانواده های آسیب پذیر اقتصادی و اجتماعی قرار دارند. خوشبختانه ، تجربیات یادگیری زود هنگام، می تواند به محافظت از کودکان آنها کمک کند. این کودکان در مهدکودک ها رشد می کنند و احتمال دستیابی آنها  به موفقیعت، یادگیری و شکوفایی در مدرسه افزایش می یابد.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :