ترفندهایی برای رفتار مناسب کودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  من بارها و بارها درباره ی اینکه چگونه می توانم آنها را وادار به رفتار درست بکنم، اشتباه کرده ام. ممکن است راه کارهای من مثل یک جادو روی سه فرزندم عمل کند اما ممکن است برای والدینی مانند شما هم راه گشا و کمک کننده باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتم نکات خود را که حاصل تجربیات شخصی ام است، با شما به اشتراک بگذارم. شش قانون کلیدی به شرح زیر است:
  1. تشویق کنید:
  همیشه وقتی کودک مرتکب اشتباهی می شود، والدین شروع به سرزنش و انتقاد فراوان می کنند. در حالی که اگر پس از اینکه فرزندتان کار خوبی انجام داد، وقت و انرژی خود را صرف تشویق او کنید، مطمئن باشید اتفاقات فوق العاده ای رخ خواهند داد. بنابراین سری آینده که عمل مثبتی از او سر زد، چنان رفتار کنید که احساس کند بهترین شهروند شهرتان است!

  2. نادیده بگیرید:
  وقتی که زیرزیرکی فرزندتان را تحت نظر دارید و او اشتباه کوچکی انجام داد، تاکید می کنم اشتباه کوچک و نه بزرگ، در این هنگام به سادگی موضوع را نادیده بگیرید. کاملا بی توجه باشید. وانمود کنید چیزی ندیده اید. واکنش نشان دادن در چنین شرایطی معمولا سودی نخواهد داشت.

  3. مراحل رشد و توسعه کودک را بدانید:
  در این زمینه والدین حتما باید مطالعاتی داشته باشند. نمی گویم وارد دانشگاه شده و یک لیسانس برای داشتن این آگاهی اخذ کنید. هرگز. فقط از شما می خواهم در زمینه ی روان شناسی رشد کودک، اطلاعات تان را با مطالعه بالا ببرید.

  4. توجه کنید:
  وقتی رفتار کودک تان عجیب شده است، باید بدانید مسئله ای دارد او را ناراحت می کند. این جاست که باید وارد عمل شده و با دقت فراوان از موضوع سر در بیاورید تا بتوانید به او کمک کنید.

  5. خودتان الگو باشید:
  شما نمی توانید دائما ریخت و پاش کنید و انتظار داشته باشید فرزندتان مرتب و منظم باشد (!)، باید با رفتارتان الگوی مناسبی برای فرزندتان باشید. آنها با دیدن کارهای خوب، یاد می گیرند که کار خوب انجام دهند.

  امیدوارم از نکات فوق برای بهبود رفتار کودکتان استفاده کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :