آمادگی پیش از آغاز مهدکودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  مدام به او یادآوری کنید: به محضی که مهدکودک را آغاز کنی، دوستان جدیدی پیدا خواهی کرد! یا: هنوز هم راجع به دست شویی رفتن در مهدکودک نگران هستی؟ کودک را در این مرحله با لباس های مخصوص مهدکودک، کیف یا کوله پشتی و هر وسیله ی دیگری آشنا کنید. از آن ها نظر خواهی کنید که دوست دارند میان وعده ها و ناهارشان شامل چه چیزهایی باشد. شب قبل از اولین روز مهدکودک کمک شان کنید که همه چیز را برای فردا آماده کنند.کار دیگری
  که باید برای آمادگی پیش از آغاز مهدکودک انجام دهید، این است که یک یادداشت کوچک برای مربی مهدکودک فرزندتان آماده کنید و در آن اطلاعات کودک را بنویسید. این یادداشت باید شامل عکس، نام، تاریخ تولد، وضعیت پزشکی، آلرژی ها، اعضای خانواده، حیوانات خانگی، علایق، ذائقه ی غذایی، بازی ها و فعالیت های موردعلاقه و استعدادهای او باشد. همین طور می توانید نگرانی های او درباره ی مهدکودک را هم بنویسید.

  قدم بعدی برای ایجاد راحتی فرزندتان


  این است که به مهدکودک بروید و کلاس او را ببینید و محل دست شویی را پیدا کنید! این کار را یک هفته قبل از روز بزرگ انجام دهید. با این کار فرزندتان منشی و مربی را می بیند، در کلاس مربوطه گشتی می زند و محل دست شویی را پیدا می کند. راستی گردش در محوطه ی بازی فراموش نشود! گرچه برخی مهدکودک ها ممکن است از بازدید قبلی خودداری کنند، اما پیشنهاد می کنم حتما با صحبت ها و برنامه ریزی قبلی این کار حیاتی را انجام دهید. تحقیقات نشان داده اند که حضور فعالانه ی والدین در زمینه ی آموزش کودک، منافع بسیاری را شامل می شود. بنابراین شما هم سعی کنید والدین فعال و به فکری باشید!


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :