حمایت از کودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  وقتی کودکان را از خانه به مهدکودک می فرستیم،
  در واقع از آن ها می خواهیم که پایگاه امنیتی شان را رها کرده و به مکان بزرگ و ناشناخته ای بروند که همین موضوع منبع تولید استرس برای آن ها خواهد بود. حتی اگر کودک تان صبح تا شب تحت مراقبت و نظارت تمام وقت شما بوده باشد، مهدکودک در واقع تعدادی چالش جدید را پیش رو می گذارد. مثلا انتظارات اجتماعی بیش تر در کلاسی بزرگتر که بالغین کم تری دارد و نیز تعاملات اجتماعی صمیمانه تر و کنار آمدن با بچه های بزرگتر که بیرون در هال، دست شویی و محوطه حضور دارند.
  در ضمن فضای بزرگتری وجود دارد و زمان هم با سیستمی به نام زنگ به چند بخش تقسیم می شود.
  بچه ها با مجموعه بازی ها و تفریحاتی سر و کار دارند که سازمان یافته تر هستند و به تمرکز و توجه بیش تر آن ها نیاز دارند. در مجموع، به تطبیق و تنظیم زیادی نیاز است. زمانی که مهدکودک های تک کلاسه که اساسا منزل مسکونی بودند رواج داشتند، تغییر از خانه مهدکودک خیلی ساده تر بود. با این حال در شهرهای بزرگ همه چیز فرق می کند. کودک باید دوستان جدیدی پیدا کند که این هم تطابق با شرایط اندکی دشوارتر می کند.

  شما به عنوان یک والد
  و کسی که پایگاه امنیتی کودک محسوب می شود، کاملا این توانایی را دارید که این مرحله ی عبور را برای فرزندتان راحت تر سازید و تنها کاری که باید انجام دهید، حمایت از کودک است. چند هفته قبل از آغاز مهدکودک، می توانید تغییراتی را راجع به کارهای روتین او اعمال کنید. کارهایی مانند وقت خواب و صبحانه. روتین های قابل پیش بینی در اوایل کودکی بسیار مهم هستند و تغییرات این روتین را معمولا در ارتباط با دشواری های آغاز دوران مهدکودک می دانند. پس عاقلانه است که زودتر شروع کرده و تغییرات را اعمال کنید!


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :