استرس روز اول مهدکودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  همه چیز به گام های اولیه بستگی دارد.
  شما می توانید تمرکزتان را روی مسائل مهم تری بگذارید. مثلا مطمئن شوید که حتما از فرزندتان در اولین روز، روبروی درب ورودی مهدکودک عکس بگیرید! اگر از پیش برنامه ریزی کنید و چند گام ساده را رعایت کنید، خواهید دید که روز اول مهدکودک به معنای واقعی به یاد ماندنی خواهد شد. گام های مفید در این زمینه می تواند شامل کمک به کودک تان برای تمرین روتین های جدید، معرفی فرزندتان به کارکنان مهدکودک و انتخاب وسایل آشنایی که او را به یاد خانه می اندازد. همه ی این نکات می توانند از این بابت کمک کننده باشند که خیال تان راحت باشد اولین روز مهد کودک با خوبی و خوشی پشت سر گذاشته خواهد شد.

  به عنوان معلم سابق مهدکودک،
  وقتی بحث عادت دادن کودکان به نقل مکان از منزل به مهد کودک بود، خیلی حواسم را جمع می کردم و وظایف ام را به خوبی انجام می دادم. در نهایت تجربه این را ثابت می کند که موفقیت یا شکست این روند در روزها و هفته های ابتدایی، دیدگاه کودک را برای کل دوران مدرسه شکل خواهد داد. خبر خوب اینکه مراحل و گام های کوتاه و جذابی وجود دارند که با رعایت آنها می توانید نقش خود را به عنوان والد در دوران تابستان به خوبی ایفا کنید و اطمینان داشته باشید همه چیز در روز بزرگ به خوبی پیش خواهد رفت.

  مثلا کمک به ایجاد روتین ها و پیدا کردن اشیای آشنا،
  آسان و قابل مدیریت هستند و به برطرف کردن استرس روز اول مهدکودک کمک می کنند. اما قبل از هر چیز، باید بدانیم و بپذیریم که تغییر از خانه به مهدکودک واقعا می تواند برای فرزند نونهال شما سنگین باشد. شما باید بدانید که این روند منبعی برای استرس و نگرانی است و باید بدانید که این نگرانی تا چه میزان طبیعی و نرمال است. کودکان به والدین شان به عنوان منبع امنیت وابسته هستند. یکی از وظایف شما این است که فرزندتان را مطمئن کنید از حمایت و امنیت شما محروم نخواهد شد و خیلی زود پیش شما برمی گردد. با این کار اطمینان لازم را به او می دهید.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :