ایجاد اعتماد به نفس در کودکان

توضیحات:

 • به نام خدا

  خوشبختانه ایجاد اعتماد به نفس در کودکان امری امکان پذیر است و این موضوع ارتباطی با موقعیت یک کودک یا احساسات کلی او ندارد. شما والدین و مربیان مهد کودک می توانید با فراهم کردن موقعیت هایی که در آن کودکان مهارت های خاصی را تمرین کرده و یاد می گیرند، به شکل گیری و بهبود اعتماد به نفس در آن ها کمک شایان توجهی کنید. اجازه بدهید آن ها اشتباه کنند و بعد کنارشان باشید، به آنها روحیه بدهید تا به تلاش خود ادامه دهند و حتی چندین بار شکست بخورند. در واقع می توان گفت مهم ترین منبعی که به کودکان احساس ارزشمند بودن می دهد، والدین او و در مرحله ی دوم، مربیان مهد کودک ها هستند.

  اگر نمی دانید از کجا شروع کنید این مطلب را تا انتها بخوانید:

  1. کودک را کمک کنید که حس خوبی به بدن و ظاهر خود داشته باشد. به آنها یاد بدهید وقتی راه می روند، سینه ی خود را صاف کنند و سرشان را بالا بگیرند. این حس خوب نسبت به بدن، به کودکان کمک می کند که احساس کنند دوست داشتنی هستند.

  2. عقب بایستید و اجازه دهید خود کودک تصمیم بگیرد، البته تصمیماتی که مناسب سن او است.

  3. مراقب تعریف و تمجیدهای بیش از حد تان باشید! این کار شما باعث نمی شود که کودکتان بیش تر و بهتر تلاش کند. در واقع، اگر به کودک بگوئیم که خارق العاده و بی نظیر است، وقتی کاری برایش پیش بیاید که اندکی دشوار است، زده و ناامید خواهد شد.

  4. رفتارهای خوب را به کودکان آموزش دهید. به او یاد بدهید با افراد مودبانه رفتار کند و به خوبی با آن ها دست بدهد.

  5. آموزش های لازم را به کودک بدهید تا بتواند مسائل را حل کند.

  6. به کودکان تان مسئولیت بدهید. کارهای کوچک منزل را بر عهده ی او بگذارید.

  7. اعتماد به نفس خودتان را بالا ببرید! شما رُل مدل او هستید.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :