تاریخچه ی مهد کودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  در سال 1856، در واترتون، ویسکانسین مهدکودکی توسط مارگارت شورتز تاسیس شد.
  در سال 1873 الیزابت پیبادی مهدکودکی را در بوستون تاسیس کرده بود. اما اولین مهدکودک در جهان توسط مردی به نام فردریک فروئبل تاسیس شد. فردریک فروئبل به عنوان پدر مهدکودک شناخته می شد. او کسی بود که اولین مهدکودک را در سال 1837 در آلمان بنیان گذاری کرد. مهد کودک او، نظریات و تمارینی را توسعه داد که امروزه هنوز هم در کلاس های مهد کودک استفاده می شوند. ایده های او بدین شکل بود که کودکان برای اینکه چیزی یاد بگیرند باید زمانی را برای بازی کردن داشته باشند.
  مهدکودک باید مکانی برای رشد و یادگیری کودکان باشد.‌‌
  این یادگیری بر اساس تعاملات اجتماعی آنان با کودکان دیگر شکل می گیرد. فردریک فروئبل بر اساس نظریات و تمارین خود در زمینه ی مهدکودک، کتابی را به رشته ی تحریر در آورد. این کتاب توسط مردمان آلمانی سوزانده شد. آنها فکر نمی کردند بچه ها برای یادگیری باید بازی کنند. آن ها گمان می کرد که نظریات فردریک، انقلابی و عصبانی کننده بودند.

  اولین مهد کودک برای کمک به کودکان فقر و کودکانی با نیازهای خاص تاسیس شده بود.
  از طریق بازی های سیستماتیک، کودکان می توانند بین مسائل تمییز قائل شوند، تحلیل و بررسی کنند و به حل مسئله بپردازند. در سال 1872، مهدکودک ها از سوی انجمن آموزش ملی مورد حمایت قرار گرفتند. در سال 1844، این انجمن اداره ای را برای آیین نامه های مهدکودک تاسیس کرد. با تلاش فراوان مردم، مهد کودک به مدارس فراوانی راه یافته است. این مدارس شامل مدارس دولتی و خصوصی می شوند. برای والدین شاغلی که نگرانی های خاص خود را در رابطه با آموزش و نگهداری فرزندان خود دارند، مهدکودکی امن و مطمئن می تواند گزینه ی خوبی باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :