برنامه ی درسی مهد 2

توضیحات:

 • به نام خدا

  1. اهداف حوزه ی مهارت های زبانی
  بچه های مهدکودکی باید بتوانند ساختار کلی و پایه ای یک جمله را درک کنند. مثلا آن ها باید بدانند که همیشه آخر جملات نقطه قرار می دهیم که نشانی از پایان جمله است. کودکان باید کلمات پرسشی مانند چرا، چگونه، آیا، کی، کجا و … را بلد باشند و بتوانند از آن ها استفاده کنند. آن ها باید بتوانند با اضافه کردن “ها” و “ان”، اسم ها را جمع ببندند. در ضمن بهتر است حروف اضافه را هم بشناسند. در انتهای دوران مهدکودک بهتر است کودکان بتوانند با استفاده از کلماتی که در مکالمات شان یاد گرفته اند، جمله سازی کنند. در ضمن در این دوران کتاب خواندن والدین برای آن ها بسیار مفید است و توصیه می شود زیرا به افزایش و غنی سازی دایره ی لغات کمک می کند. شما می توانید هر روز ده صفحه یا بیش تر برای او کتاب داستان بخوانید.


  یادگیری علم در مهد
  2. اهداف آموزش ریاضی

  در ریاضی مهد، کودکان باید تلفظ اعداد را یاد بگیرند و بتوانند به ترتیب آن ها را بشمارند. اگر آنها قبلا با اعداد یازده تا نوزده آشنا نشده اند، بهتر است که این اتفاق در مهدکودک بیفتد. آنها باید اشکال هندسی را بشناسند و از این شناخت برای توصیف اشیای دور و برشان استفاده کنند. مثلا مثلثی شکل، مستطیلی شکل، دایره یا مربع. آنها باید مفهوم کلی جمع و تفریق را به ترتیب به صورت “کنارهم قرار دادن” و “جدا کردن از هم” یاد بگیرد.

  علاوه بر اینها بهتر است در زمینه ی اجتماعی شدن، علوم و طبیعت هم اطلاعاتی به دست آورند، گرچه دو موردی که صحبتش شد از اهمیت بالاتری برخوردارند. زیرا همین که خردسالی به مهدکودک می رود، مهارت هایی اجتماعی مانند به نوبت صحبت کردن را ناخودآگاه یاد می گیرد. نکته اینکه اگر والدینی حس می کنند فرزندشان باهوش تر از دیگران است، باید از مربیان مهدکودک درخواست کنند که فرزندشان را در فعالیت های سطح بالاتری شرکت دهند.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :