مهدکودک زودهنگام

توضیحات:

 • به نام خدا

  از نکات مثبت

  ثبت نام کودکان در مهدکودک در سنین پایین تر این است که آن ها می توانند دوست های جدید پیدا کنند، چیزهای جدید یاد بگیرند و سرآغاز آموزش در دوران زندگی شان را تجربه کنند. بسیاری از چهار ساله ها به توسعه و رشد کافی رسیده اند که بتوانند مهد را شروع کنند و عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

  اما مهدکودک زودهنگام می تواند معایبی هم به همراه داشته باشد. در واقع باید بگوییم که ای بسا معایب این موضوع، از مزایای آن بیش تر بوده و اثرات پررنگ تری بر جای می گذارند. اول از همه کودکانی که زودتر وارد مهدکودک می شوند در مقایسه با بقیه کوچک ترند.

  به این حقیقت به خوبی فکر کنید.

  فرزند چهار ساله ی شما قرار است در کنار پنج ساله ها و حتی شش ساله ها قرار بگیرد بنابراین قطعا از نظر اندازه و قد تفاوت هایی وجود خواهد داشت. این واقعیت ممکن است منجر به بدرفتاری با فرزند شما شود. ممکن است او تنها بماند و وصله ی ناجور جمع محسوب شود.

  واین که بسیاری از چهارساله ها به سادگی، هنوز از نظر عاطفی یا ساختمان بدنی آمادگی مهدکودک رفتن را ندارند. امروزه برنامه ی مهدکودک ها شامل یادگیری و آموزش آکادمیک شده اند و دیگر مانند گذشته ها قرار نیست همه چیز به بازی و تفریح خلاصه شود! بنابراین شرط اول قدم آن است که فرزند شما آماده ی این یادگیری باشد، بتواند توجه و تمرکز خود را معطوف دارد، دستورات و مراحل را دنبال کند، و در کل توانایی ماندن در مهد را به مدت هفت ساعت داشته باشد.

  اگر کودکی نتواند با این شرایط کنار بیاید، یا شما اطمینان لازم را ندارید که او واقعا توانایی این کار را دارد، بهترین تصمیم این خواهد بود که او را یک سال دیگر در خانه و در کنار خود نگه دارید! مانند همه ی تصمیمات دیگر زندگی، این تصمیم گیری می تواند برای شما و فرزندتان چالش برانگیز باشد، برای گرفتن نتایج بهتر می توانید با یک روان شناس کودک مشورت کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :