مدرسه جنگلی

توضیحات:

 • به نام خدا

  فلسفه ی مدرسه جنگلی،
  تشویق و روحیه دادن به افراد است که برای کلیه ی سنین کاربرد دارد و در آن از تجارب مثبت در فضای آزاد استفاده می شود. با درگیری در فعالیت های مختلف در محیطی سرسبز، انگیزه ی درونی و مهارت های اجتماعی در کودکان شکل می گیرد.

  می دانیم که زمین مادر همه ی انسان ها است.
  امروزه در روان شناسی بحثی وجود دارد به نام طبیعت درمانی. در واقع افرادی که از طبیعت به عنوان مادر اصلی و اساسی خود فاصله می گیرند، به احتمال زیاد دچار اضطراب جدایی از مادر خواند شد! قطعا این شیوه ی مدرن آموزشی این بُعد از فواید طبیعت برای همگان را در نظر داشته است.
  طبیعت خودآگاهی افراد را بالا می برد.
  مدارس جنگلی برای کودکان در کلیه ی سنین به نتایج درخشانی دست یافته اند. بودن در طبیعت به صورت برنامه ای منظم، به بچه ها این امکان را می دهد که بازی کنند، نکاتی از محیط طبیعی یاد بگیرند، چگونگی کنار آمدن با خطرات را بیاموزند و از راه های ابتکاری خود برای حل مسائل و همکاری با دیگران استفاده کنند.

  برنامه های مدارس جنگلی
  در کلیه ی ماه های سال دایر هستند، و تحت هر شرایط آب و هوایی، رفتن به دامن طبیعت صورت می پذیرد (مگر آنکه باد شدید و خطرناکی وزیدن بگیرد!). بچه ها با ابزار و وسایل لازم کار می کنند، بازی می کنند، مرزهای رفتاری فیزیکی و اجتماعی را می آموزند و اعتماد به نفس و عزت نفس خود را تقویت می کنند.

  بنابراین مدارس و مهدکودک های جنگلی اهداف زیر را دنبال می کنند:
  خودآگاهی

  خودتنظیمی

  انگیزه ی درونی

  همدردی

  مهارت های ارتباط اجتماعی خوب

  استقلال

  سلامت روان

  اعتماد به نفس و عزت نفس.

  کودکان و خیلی بیش تر از آنها بزرگ سالان به زمانی نیاز دارند تا تفکرات، احساسات و روابط خود را به خوبی بررسی و کند و کاو کنند. این زمان و این تمرین به درک دنیای پیرامون منجر خواهد شد و آشتی با طبیعت این فرصت را بهتر و بیش تر برای انسان فراهم می کند. اساسا انسان برای رفتن و جاری شدن ساخته شده است و با یکجا نشستن در تحلیل نهایی به جایی نخواهد رسید.

  بیش از هزار و پانصد مهدکودک جنگلی در آلمان وجود دارد. اگر شما یا فرزندتان هم از فاصله ای که از طبیعت دارید، ناراحت هستید، برخیزید و شرایط را بهبود ببخشید!


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :