تاثیرات ورزش تیمی در مهدکودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  تحقیقات جدید نشان داده است
  که کودکانی که در مهدکودک برنامه های ورزشی منظم دنبال کرده اند، نظم کلاسی بهتری در دوران نوجوانی خواهند داشت. این که کودکان را وادار کنیم در سنین چهار یا پنج سالگی خود را حرکت بدهند، یک سرمایه گذاری بزرگ برای سلامت قلبی عروقی آنها در سال های آینده است و همچنین منافعی برای مغز و توانایی تمرکز و توجه کلاسی آن ها دارد.


  ورزش تیمی در مهدکودک
  همچنین کودکانی که سلامت مغزی بهتری دارند،
  با احتمال بیش تری در آینده ورزش را دنبال خواهند کرد. یک راه خوب برای سنجش سلامت مغزی در مهدکودک این است که از مربی آن ها سوال کنیم آیا کودکان کارهایی را که از آنها خواسته می شوند، انجام می دهند یا نه. ما نام این را حضور موثر در کلاس می گذاریم. ما دریافتیم که کودکانی که ورزش و فعالیت بدنی سازمان یافته ی بیش تری در مهدکودک انجام می دادند، میزان حضور موثرتر و فعال تری در کلاس چهارم داشتند.

  بنابراین ورزش های تیمی در سنین پایین تر
  با جلسات تمرینی و یک مربی خوب، منجر به تمرکز و خودکنترلی بهتر کودکان درآینده خواهد شد. ورزش های تیمی شامل مربیان و کمک مربیانی هستند که ممارست، کنترل و مهارت های حرکتی را در کودکان تقویت می کنند. همه ی اینها در مجموع موجب موفقیت کودکان در مدرسه خواهند شد.

  همچنین مطالعات ما نشان داد
  که کودکانی که در دوران مهدکودک منظم تر بودند در کلاس چهارم بیش تر به ورزش های تیمی متمایل می شدند. روان شناسان نام این پدیده را تداوم توسعه گذاشته اند. سکون و یک جا نشستن گرچه آسان است اما انتخاب مناسبی برای سبک زندگی سالم نیست.

  ورزش همچنین توانایی های فکری و منطقی را تقویت می کند
  و کودکان با برنامه ی ورزشی خوب و منظم در مهدکودک در آینده با احتمال کم تری ترک تحصیل خواهند کرد. بنابراین اگر سرمایه گذاری بیش تری برای فعالیت بدنی کودکان در سنین پایین داشته باشیم، مثلا آنها را به ورزش های تیمی علاقه مند کنیم، در طولانی مدت سبک زندگی آنها سالم می شود و مهارت های شخصی خوبی خواهند یافت.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :