آموزش رنگ ها به کودکان

توضیحات:

 • به نام خدا

  شما می توانید آموزش رنگ ها را از سنین بسیار پایین فرزندتان آغاز کنید.
  بچه های دو ساله ارتباطات مغزی خیلی خوبی در زمینه ی آموزشی و یادگیری دارند و می توانند به خوبی رنگ ها را بیاموزند. این شما هستید که باید راه مناسب برای این کار را بلد باشید. زمانی که موضوعات انتزاعی مانند مبحث رنگ قرار است به کودکان آموزش داده شود، بسیار مهم است که شما با فرآیند یادگیری کودکان آشنایی داشته باشید.

  بچه ها باید برای یادگیری یک رنگ،
  صدها قطعه اطلاعات کوچک را به دست آورند و در نهایت آن ها را مانند قطعات پازل کنار هم بچینند تا به نتیجه گیری کلی برسند. نمونه های منفی خیلی کمک کننده می باشند. منظور این است که شما برای آموزش رنگ سبز، دو سیب به فرزندتان نشان دهید. سیبی که سبز است و سیبی که سبز نیست و مثلا قرمز یا زرد است.


  آموزش رنگ ها
  بهتر است حواستان باشد که کودکان رنگ را با شکل اشیا اشتباه نگیرند. سبز می تواند یک سیب، یک برگ یا یک وسیله ی پلاستیکی باشد. در مثال های خود باید این موضوع را برای فرزندتان روشن سازید که رنگ ها، اندازه ندارند. سبز می تواند کوچک، بزرگ یا غول آسا باشد. نیز، در مثال ها این مورد را در نظر داشته باشید که رنگ ها می تواند بیرون یا درون هر چیزی باشند. سبز می تواند رویه ی یک درخت و رنگ درون یک کمد باشد.

  شما در مرحله ای که صدها مثال برای کودک می زنید،
  می توانید خلاقیت خود را به کار بگیرید و تفاوت ها و تمایزهای بیش تری را آشکار سازید. وقتی شما از طیف وسیع رنگ سبز مانند سبز روشن، تیره، چمنی، لجنی، لیمویی، لاجوردی، مغزپسته ای، زیتونی، یشمی و امثال این را برای کودک مثال می زنید، ذهن او بازتر شده و ایده ی کاملی از واژه ی سبز در ذهن او ساخته می شود. هرگز از معجزه ی تمرین و تکرار در این راه غافل نشوید.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :