سوارکاری،تعادل روح و جسم کودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  رابطه کودکان با حیوانات،همیشه صمیمی،عمیق و بی غل و غش بوده است. هیچ پدر و مادری در این دنیا وجود ندارد که نخواهد فرزندش نسبت به زیبایی،نیکی و مهربانی حساس باشد.

  بزرگترین هدیه ای که بودن در کنار این موجود به ما ارزانی می کند،رشد معنوی و روحی است.

  برای کودکان ما،نگهداری و مراقبت از یک اسب، یک فعالیت بدنی ماسب قلمداد می شود. از این طریق نگرانی های ما در رابطه با اضافه وزن و مشکلات ناشی از چاقی به کلی برطرف خواهد شد.

  بودن بچه ها در محیط خارج از خانه و در فضایی پاک و طبیعی،این امکان را آنها می دهد تا شادمانی روح خود را شکوفا کنند و به تقویت نیروهای احساسی خود بپردازند.

  سوارکاری،تعادل روح و جسم فرزند ما را به دنبال خواهد داشت.

  اعتماد به نفس و داشتن یک روحیه مستقل از ویژه گی های بارز کودکانیست که در کنار اسب به فعالیت و ورزش مشغولند.

  کودک با آموختن تکنیک های مراقبت از اسب، می آموزد تا چگونه با مسائل روبرو شود و در مقابل شرایط مختلف از خود واکنش نشان دهد.

  کار گروهی باعث تقویت حس همکاری،ارتباط،رهبری و نظارتی کودک می شود.
  مراقبت از یک موجود زنده ، هر لحظه او را با چالشی جدید روبرو خواهد ساخت و ذهن او پیوسته در تلاش خواهد بود تا پاسخی برای چراهای پیش رو بیابد. برانگیختن حس کنجکاوی ، همراه با تعهدی که کودک نسبت به اسب خود احساس می کند، کودک را بر آن می دارد تا بیاموزد که همیشه بهترین راه را انتخاب کند و نه ساده ترین و سطحی ترین راه را.
  امروزه در بسیاری از کشورها ،شیوه های خاص اسب درمانی برای بهبود بیماریهای حرکتی و روحی کودکان به صورت علمی و جدی پیگیری می شود و نتایج پژوهشها نشان دهنده پیشرفت چشمگیر این دسته از کودکان است.
  اینها گوشه ای از دلایلی است که باعث می شود ، اسب و سوارکاری به بهترین گزینه آموزشی-ورزشی-تفریحی کودک ما تبدیل شود.

  و اما لازمه رسیدن به تمامی هدف های ذکر شده، وجود مرکزی مطمئن است که با داشتن کلیه امکانات لازم،شرایط مطلوب و ایده آلی را در اختیار کودک شما قرار دهد تا بتواند در محیطی امن و سالم ، به یادگیری پراخته و شخصیت و روح خود را پرورش دهد.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :