ایمنی در مهدکودک 2

توضیحات:

 • به نام خدا

  مهدكودك ایمن و استاندارد

  در طراحي مهدكودك، توجه به فضاي كاركنان و مديريت مهدكودك و تفكيك فضاهاي استراحت، كاري، بهداشتي کارکنان و کودکان و جلوگيري از تداخل اين فضاها، حايز اهميت است. تجهيزات مهدكودك براي دو گروه سني متفاوت بايد طراحي شوند. در مهدكودك هاي استاندارد و ايمن فضاي محيط بازي اين دو گروه سني كاملا متمايز از يكديگر است. به منظور جلوگيري از اغتشاش، بچه هاي كوچك نبايد از تجهيزات بچه هاي بزرگ تر استفاده كنند، زيرا ممكن است به آسيب ديدگي آن ها منجر شود .

  تجهیزات ایمن در مهدکودک ها

  درست است که بهترین سن برای فرستادن کودکان به مهدکودک ‌ها سه سالگی است اما به هر حال ممکن است والدین کودک به دلیل شرایطی که دارند مجبور شوند کودک را در سن پایین‌تر به مهدکودک ‌ها بسپارند. در چنین شرایط بهترین کار اینست که کودکان نوپا در طبقه مجزایی که با چند پله جدا می شود نگه داری شوند. حتما تمامی سطح کف باید با فوم‌های ضخیم پوشیده شده باشد تا احتمال آسیب هنگام افتادن را به حداقل رساند. جنس کفپوش‌ها باید به گونه‌ای باشد که قابل شستشو بوده و بتوان هر چند وقت یکبار آنها را شست تا چنانچه کودکی هنوز قادر به راه رفتن نبود و چهار دست و پا می‌رفت آلودگی وی را تهدید نکند. به طور مرتب مواد، تجهیزات و امکانات را بازرسی کنید و استفاده از تجهیزات معیوب یا ناایمن را قطع کنید

  سطح زمین بازی کودکان

  سطح زمین بازی یکی از مهمترین عوامل کاهش دهنده میزان جراحت هنگام افتادن از وسایل بازی می باشد.

  سطح بازی باید عاری از آب و نخاله های مختلف نظیر صخره، سنگ، چوب شکسته و آهن زنگ زده، شاخه و ریشه درخت، باشد تا باعث زمین خوردن بچه ها نشود. سطح محوطه بازی باید از مواد نرمی مانند خاک اره، شن، ماسه نرم، کائوچوی نرم پر شده باشد. سنگفرش ساخته شده از مواد کائوچوئی که از نظر ایمنی تست شده باشد نیز مناسب است.

  کنترل و مدیریت ایمنی کودکان

  شما باید به طور مکرر از کودکانی که تحت مراقبت خود دارید ، آگاه باشید.  با فرض اینکه قبلا  حضور و غیاب را انجام دادید ، باید مرتباً شمارش کودکان را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید سرگردان و گم نشده باشند. مطمئن شوید که از یک نقطه اتاق می توانید کل آن را مشاهده کنید. از بین بردن نقاط کور در اتاق بسیار مفید است. کودکان خردسال به راحتی حواسشان پرت می شود و اگر چیزی توجه آنها را جلب کند، از گروه فاصله می گیرند. برخی از اسباب بازی ها در صورت شکسته شدن ، لبه های تیزی دارند که می تواند برای کودکان خردسال به طور بالقوه خطرناک باشد. شما باید دائماً مراقب این موارد در اطراف اتاق باشید تا بتوانید آنها را جایگزین یا دور بیندازید.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :