برنامه آموزشی مهدکودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  2-1- ویژگی های یک برنامه آموزشی با کیفیت

      برخی مهدکودک ها، فاقد برنامه آموزشي مدون براي آموزش هستند و توجه خاصی به نيازهاي عاطفي، شناختي و اجتماعي کودکان ندارند. ویژگی های مهم یک برنامه آموزشی با کیفیت در مهدکودک عبارتند از: یک رویکرد جامع برای توسعه و یادگیری، زبان آموزی فعال، یادگیری یکپارچه، علاقمندی بزرگسالان به عنوان حامیان در یادگیری کودکان، آموزش تعاملی و بازی کردن به عنوان یک راهکار برای یادگیری می باشد.

  3- برنامه آموزشی انگیزشی

     یادگیری یک فرایند طولانی است و در مرحله مهدکودک، بایستی در کودکان پایه و اساس محکمی برای یادگیری مادام العمر ایجاد کنند همچنین توانایی ها و نگرشهای یادگیری در کودکان را توسعه دهند تا اینکه کودکان به دنبال علم و دانش بروند.هدف برنامه آموزشی مهدکودک، ارتقاء رشد متعادل در کودکان است. اجبار کودکان به یادگیری مطالب درسی اولیه، باعث کاهش علاقه و انگیزه آنها به یادگیری می شود و به اعتماد به نفس آنها صدمه می زند همچنین منجر به از بین رفتن مسیر حرکت آنها برای یادگیری شده که مغایر با اهداف برنامه آموزشی مهدکودک است. کودکان باید یاد بگیرند که ابتکار عمل برای معرفی خود، خوش آمدگویی و شروع گفتگو با دیگران را یاد بگیرند تا دلهره شان در یک محیط ناآشنا کاهش یافته و به آنها کمک شود تا به راحتی در زندگی اجتماعی مدرسه ابتدایی ادغام شوند.

  4- نتایج یک برنامه آموزشی صحیح

  با پایان تحصیل در مهدکودک، کودکان باید:

  • بدانند چه چیزی درست یا اشتباه است. 2- مایل به اشتراک گذاری و نوبت گرفتن با دیگران باشند.
  • قادر به ارتباط با دیگران باشند. 4- کنجکاو و قادر به کشف باشند. 5- قادر به گوش دادن و صحبت کردن باشند.
  • با خودشان راحت و خوشحال باشند. 7- هماهنگی جسمی و عادات سالم ایجاد کرده باشند. 8- خانواده، دوستان، معلمان و مهدکودک خود را دوست داشته باشند.

  5- اهداف آموزشی مهدکودک

  اهداف آموزشی مهدکودک ها ایجاد علاقه به یادگیری در کودکان است. کودکی که یادگیری را لذت بخش و چالش برانگیز می داند، یک پشتوانه اصلی در سفر به یادگیری مادام العمر و فرصت های متنوعی برای کشف جنبه های مختلف جهان دارد. ما می خواهیم فرزندانمان در سال های مهدکودک از مشاهده و کشف جهان لذت ببرند. برای توسعه یک کشور متفکر با یادگیرندگان مادام العمر، ما باید از ابتدا بچه ها را پرورش دهیم، تا فکر کردن برای یادگیری را بیاموزند. تفکر را نمی توان در خلا ایجاد کرد. زبان و اندیشه ارتباط نزدیک بهم دارند پس بایستی مهارتهای زبانی را افزایش دهیم تا بتوانیم فکر را توسعه بخشیم. بنابراین مهم است که برنامه آموزشی مهدکودک، پایه و اساس محکمی برای مهارت های زبانی ایجاد کند.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :