بازی های کودکان در مهدکودک

توضیحات:

 • به نام خدا

  بازی های گروهی در مهدکودک
  در یک‌ مهدکودک‌ خوب، تلاشی برای انتقال تعلیمات رسمی نمی‌شود و مراقبین، آموزش های فردی و اجتماعی را از طریق بازی های گروهی در مهدکودک و سایر فعالیت‌ها تدریجا به کودکان منتقل می‌ نمایند.  بازی های گروهی برای توسعه مهارت های اجتماعی و عاطفی کودک ضروری هستند. بازی های گروهی در مهدکودک باید کوتاه باشند تا  شرایط خوبی را برای آغاز یا پایان یک درس ایجاد کنند.

  نمونه هایی جذاب از بازی گروهی کودکان:
  •بازی گروهی نگاه به بالا، نگاه به پایین
  وقتی که داور فریاد زد “نگاه به بالا”، بازیکنان باید به بالا نگاه کنند. و بعد بلافاصله به شخص دیگری در دایره نگاه کنند. اگر به فردی که به او نگاه می کنند، همزمان چشم تو چشم شوند، آنها با هم فریاد می زنند و دایره را ترک می کنند. این بازی تا زمانی ادامه پیدا می کند که حداکثر دو تا سه بازیکن در حلقه وجود داشته باشد.

  •بازی گروهی پریدن روی خط
  یک خط مستقیم با استفاده از گچ یا نوار چسبنده بکشید. یک طرف خط به عنوان علامت درست و  طرف دیگر علامت غلط باشد،از کودکان بخواهید روی خط بایستند. یک سوال از کودکان بپرسید، اگر آنها فکر می کنند که درست است، آنها به سمت علامت درست می پرند، در غیر این صورت، باید به سمت  علامت غلط می پرند. کودکانی که اشتباه می کنند باید به عقب برگردند و بنشینند. سایر بازهای گروهی شامل مکالمه چشم بسته، بازی گروهی نوشتن با پا، بازی گروهی حدس زدنی، قطار دیوانه و غیره … می باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :