آموزش بهداشت در مهدکودک

توضیحات:

 •  

   

  اهداف بهداشت فردی در مهدکودک
  از مهمترین اهداف بهداشتی در مهدکودک ها شامل: آموزش کودکان به رعايت
   بهداشت فردي ،دندان، دهان و چشم  و رعايت بهداشت در خانه ، مهدکودک ،کوچه و خيابان می باشد. کودکان باید درک کنند که غذاهای سالم و نحوه خوردن خوب با راهنمایی های غذایی، به بدن انرژی می رساند و به رشد آنها کمک می کند. اهمیت مسواک زدن دندان ها به طور مرتب و منظم و مراجعه به دندانپزشک به کودکان آموزش داده شود. هر روز روش های فعال بودن بدن را برای کودکان مشخص کنید. انواع برنامه های آموزشی بهداشتی کودکان در مهدکودک ها شامل موارد زیر می باشد.

  1- بهداشت بدن و آموزش اعضای  بدن 2- شناخت احساسات و ذهن سالم 3- خانواده ، دوستان و جامعه  4- محیط

  میکروب ها چگونه پخش می شوند؟


  بر روی کف دست معلم آرد بپاشید و وانمود کنید که به دستشان عطسه کنند. با پراکنده شدن آرد روی دست، به کودکان نشان می دهید که  چگونه میکروب ها گسترش می یابند. توضیح دهید که میکروب ها روی دست وجود دارند و هنگام لرزش دست ها پخش می شوند. به همین دلیل مهم است که دست هایمان را قبل از خوردن یا لمس کردن دهان، بینی یا چشم بشوییم. مهارت شستشوی دست را با استفاده از صابون و آب گرم نشان دهید.

  بازی برای آموزش بهداشت فردی به کودکان


  تشویق بازی کودکان به شدت در رشد خلاقیت کودکان موثر است. بگذارید کودکان با جنب و جوش و حرکات خلاقانه نمایش خلاق (پانتومیم) داشته باشند. یکی از کودکان فعالیتی مانند مسواک زدن، حمام کردن و غیره را انجام می دهد. سپس بقیه کودکان باید حدس بزنند که چه کاری انجام می دهد. بعد شما در مورد نکات و رفتار صحیح آن عمل صحبت کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :