چگونه کودکان را به خوردن شیر علاقه مند کنیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  دکتر ضیاءالدین مظهری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در خصوص چگونگی علاقه مند کردن کودکان به خوردن شیر افزود: برای خوراندن شیر به کودک نباید پافشاری کرد و باید اجازه داد کودک، استقلال رای داشته باشد.

  چگونه کودکان را به خوردن شیر علاقه مند کنیم؟
  وی ادامه داد: از چند راه می توان شیر را به خورد بچه داد: اولین راه این است که چون بچه ها دوست دارند شیرکاکائو بخورند به جای شیرکاکائوی حاضری که قند بسیار دارد در منزل شیرکاکائو درست کنیم و به کودک بدهیم.

  این متخصص تغذیه در ادامه تصریح کرد: راه دیگر اینکه می توانیم مخلوطی از شیر و بستنی درست کنیم یا آب میوه را به شیر اضافه کنیم مانند شیرموز، شیر و سیب، شیر هویج یا شیر طالبی. از این طریق هم میوه و هم شیر، خورده می شود.

  وی بیان کرد: بعضی کودکان به خوردن میوه میل ندارند که برای این مساله هم راه حل هایی وجود دارد. مثلا می شود سالاد میوه درست کرد و آن را با مغزها مخلوط و با دارچین معطر کرد.

  مظهری در پایان اظهارداشت: همچنین می توان به سالاد میوه، بستنی اضافه کرد که این ترکیب هم مورد علاقه کودک است و هم بسیارمغذی و دربردارنده ویتامین ها و فیبرهاست. با کودک باید کنار آمد و نباید به زور و اصرار به او غذا داد .


 • تهیه و تنظیم توسط نگین شهر اصفهان
  تماس : 09131689948
  انتشار مطلب در :