0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی نگین شهر اصفهان

احساسات کودک در نقاشی اوست

قاشی راهی امن برای ابراز احساسات و عواطف است. نقاشی باعث تقویت چشم، کنترل عضلانی و هماهنگی دست، توسعه توانایی های ادراکی از جمله آگاهی از رنگ ها، اشکال و خطوط می شود.

مدیریت مدگرایی فرزندان

همه بچه ها جذب مد روز می شوند و می خواهند حداقل بعضی از آخرین مدها را استفاده کنند از جمله سبک های جدید در موسیقی، کوتاه کردن مو، لباس، وسایل یا مسابقه های مختلف. در آغاز سال تحصیلی شاید آن ها شلوار های شبیه به هم بپوشند.

سریال‌های ماهواره‌ای

هنگامی که فرزندی در خانواده به دنیا می‌آید والدین او تمام تلاش خود را کرده تا او به موفقیت قابل قبولی دست پیدا کند، اما در این میان مسئله‌ای که در جامعه امروزی بسیار با اهمیت شده این است که در دنیای پرهیاهوی فعلی که همراه با پیشرفت تکنولوژی است کار را برای پدر و مادرها دشوار کرده است.

مقاومت های هر روزه کودکان

خانواده‌هایی که فرزندان خردسال دارند هر روز و شب با مقاومت‌، چالش و جدال‌هایی برای انجام روتین های روزمره کودکان روبه‌رو هستند. این نوع مقاومت از خصوصیات طبیعی رفتار کودکان در سنین خردسالی است.

حرف زدن درباره خدا
کرونا چه بر سر فرزندم می آورد؟

این روزها به دلیل اخبار کرونایی کودکان نیز ممکن است مانند بزرگسالان تحت تاثیر شرایط ایجاد شده قراربگیرند و دچار اضطراب شوند اما با این تفاوت که ممکن است همچون بزرگترها نتواند در مورد این ویروس صحبت کنند.

روش های آموزشی کودکان نابینا

با توجه به وجود تفاوت بین دانش‌آموزان عادی و دانش‌آموزان نابینا، معلمان و مربیان باید نکاتی را درباره فضا و محتوای کلاس‌های آموزشی این دانش آموزان بدانند.

دست زدن به وسایل توسط کودکان نوپا

تربیت کودک، مخصوصاً کودکان دردسر ساز می‌تواند بهترین و بد‌ترین نتایج را برای ما والدین به بار آورد. خیلی ناراحت کننده است که کودک پس از چندین بار تذکر باز هم به پرتاب کردن اشیاء یا زدن خواهر و بردارش ادامه می‌دهد.

اسکیت سواری
آشپزی با بچه ها، غذاهای جدید و خوشمزه
کودک والدین خود را روزی دهندۀ خود میدانند

کودک شما را رازق خود می‌داند، پس ای رازق امروز، به قول خود وفا کن و حساب فردای او را بکن که می‌باید به رازق حقیقی اعتماد کند.

رعایت نکات ایمنی هنگام دوچرخه سواری
مشاغل را با کودک بازی کنید

بازی را باید جدی گرفت. بازی به والدین فرصت می دهد تجربیات، شناخت ها و مهارت های خود را به فرزندان انتقال دهند.

تدریس در خانه به فرزندم

اگر به نظرتان انگیزه دادن به فرزندتان کار سختی است، ما با شما همراه هستیم حفظ تکنیک ها، ایجاد برنامه ی مشخص، برنامه ریزی زمان مطالعه ، تخصیص زمان مطالعه روی موضوعات مختلف، تشخیص نقاط ضعف و قوت و موارد دیگر در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

بازی شطرنج کودکتان را تبدیل به نابغه میکند

از پازل‌های چند تکه گرفته تا بازی‌های رنگارنگ، همه و همه را به خانه می‌برید تا از کوچولوی بازیگوش‌تان یک نابغه بسازید.

چرا کودکان از کوتاه کردن مو می‌ترسند؟

شاید فرزند شما همیشه به هنگام رفتن به آرایشگاه و یا سلمانی و کوتاه کردن موهایش گریه سر دهد، جیغ بکشد و با تکان دادن سرش به آقا یا خانم آرایشگر اجازه این کار را ندهد.نتیجه ممکن است عصبانیت شما، کلافگی آرایشگر و در نهایت مو‌هایی نه چندان یکدست باشد.

ورزش های خانوادگی

ورزش باعث سلامت بدنی و روحی می شود و فعالیت بدنی اعتماد به نفس و نظم شخصی را افزایش می دهد. به علاوه بدون فعالیت منظم فرزندتان برای تمام عمر با مشکل اضافه وزن، بیماری و در نتیجه رشد کندتر مواجه خواهد بود.

سوارکاری،تعادل روح و جسم کودک

رابطه کودکان با حیوانات،همیشه صمیمی،عمیق و بی غل و غش بوده است. هیچ پدر و مادری در این دنیا وجود ندارد که نخواهد فرزندش نسبت به زیبایی،نیکی و مهربانی حساس باشد.

آموزش هنجارها در مهدکودک

روش تربیت صحیح برنامه های آموزشی مهدکودک و مراکز پیش دبستانی برای تربیت بچه ها مهم است و باید محیط مهدکودک و مراکز پیش دبستانی برای کودکان محیطی امن و توام با شادی، نشاط ویادگیری در زمینه های مختلف بوده و زمینه های رشدکودک را درابعاد مختلف فراهم آورد.

آموزش احترام با ورزش کردن

کودکانی که در ورزش های گروهی شرکت می کنند، در پیروی از دستورات و قوانین و تمرکز در کلاس درس بهتر از همکلاسی هایشان هستند.

بازی با رنگ ها

بیشتر بچه‌ها از بازی کردن با رنگ‌های خوراکی واقعاً لذت می‌برند. در فعالیت‌های زیر می‌توانید تنها با استفاده از چند وسیلۀ خانگی و مقداری خوراکی بعضی از ویژگیهای اولیۀ مایعات را به‌فرزندان خود معرفی کنید.

محبت را از پسران دریغ نکنید

اغلب والدین تمایل دارند محبت‌شان را نسبت به پسرها محدود کنند اما در عوض، دخترشان را با عشق و محبت در آغوش می‌گیرند. این والدین معتقدند ابراز محبت و مهربانی به پسران باعث می‌شود از ویژگی‌های رفتاری مردانه دور شوند. آغوش مادر پناهگاهی امن برای پسران است و اعتماد به نفس یک پسر با گرمای وجودی مادر شکل می‌گیرد.

رشوه دادن به کودک برای گریه نکردن

گریه در کودکان و نوزادان امری طبیعی برای بروز احساسات و عواطف منفی است؛ اما زمان‌هایی که تبدیل به رفتارهای آموخته شده می‌شود باید برای درمان آن اقدام کرد. ممکن است کودک برای جلب توجه شما مدام گریه کند و یا به دنبال دریافت رشوه از شما باشد.

فرزند، عشق و محبت میخواهد

بچه مثل میوه‌ای است که به درخت وصل است، تا موقعی که می‌خواهد برسد، باید سرِ درخت باشد اگر میوه را نارس و کال، از سر درخت چیدند، دیگر نمی‌رسد، نارس می‌ماند و قابل مصرف نیست. بچه باید مثل میوه سرِ درخت، به پدر و مادر وصل باشد و محبت ببیند.

روح ژیمناستیک

از‌ آن جا‌ کـه «بـالانس در ورزش قهرمانی ژیمناستیک جایگاه بسیار مهمی دارد، در این‌ مقاله به راهکارهای موجود آموزشی برای بـهبود کیفیت این حرکت، به منظور توسعۀ سطح تکنیکی ورزش ژیمناستیک‌ در‌ کشور بپردازد. اگر اغـراق نباشد، در اهمیت بالانس مـی‌توان گـفت: «بالانس روح ژیمناستیک است.

کنترل استرس کودکان

تقریباً همه انسان‌ها استرس را تجربه می‌کنند، استرس مکانیسمی طبیعی برای سازگاری بدن با شرایط دشوار است. اولین قدم برای شناخت استرس درک این مسئله است که برخی حوادث بسیار بی‌اهمیت و ناچیز برای بزرگسالان ممکن است باعث استرس شدید در کودکان گردد.

فضولی و خبرچینی ممنوع!

همه کودکان کنجکاو هستند و کنجکاوی یکی از خصوصیات کودکان سالم و باهوش است. اگر کودک را رها کنیم و به دنبال خبر گرفتن از او باشیم، این کودک کنجکاو به یک کودک خبرچین و فضول تبدیل می شود.

آموزش دوچرخه سواری به کودک

آموزش دوچرخه سواری به کودک در سنین ۳ تا ۵ سال باعث می‌شود که احتمال آسیب دیدن او بیشتر شود اما کودکانی که در سنین بالاتر مثلا ۶ تا ۷ سالگی به این مهارت مجهز می‌شوند، بهتر از خود مراقبت می‌کنند و کمتر آسیب می‌بینند.

عدم تمرکز در کودکان

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید