0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی نگین شهر اصفهان

مدیریت دعوای بچه ها در مدرسه
ریاضی را در باغچه تمرین کنید

فعالیت‌های سرگرم‌کننده و در عین حال ساده در حیاط خانه روش خوبی برای شکستن یکنواختی زندگی کودکان و تقویت قدرت خلاقیت در فرزند شماست.

حوصله‌ام سر رفته

بیش‌تر مادر و پدرها جمله‌ی «حوصله‌ام سر رفته» را بارها بارها از فرزندشان شنیده‌اند. هنگام شنیدن این جمله بعضی از والدین فهرستی از فعالیت‌ها که به نظرشان جالب است را برای کودک ردیف می‌کنند، بعضی کودک را به سراغ تلویزیون و تبلت و اسباب‌بازی‌های پر زرق و برق می‌فرستند و بعضی هم همراه با کودک‌شان بازی‌هایی که به نظر خود جالب می‌آید را انجام می‌دهند. اما باز هم کودک این جمله را تکرار می‌کند. چنین شرایطی سوال «با فرزند بی‌حوصله‌ام چه کنم؟» را برای بسیاری از پدر و مادرها به وجود می‌آورد.

کلاس زبان

اگر فرزندتان یک زبان خارجی یاد بگیرد و آن را به ذهن بسپارد بعدها جایگاه بهتری در بازار کار جهانی خواهد داشت. البته او را مجبور به این کار نکنید و یادگیری را مفرح نگه دارید.

تبلت ، او را از دنیای واقعی دور می کند

اگر کودکان زمان زیادی را به استفاده از تبلت و گوشی تلفن همراه اختصاص دهند از دنیای واقعی فاصله می‌گیرند و تعاملشان با محیط کم می‌شود.

بیماری ام اس در کودکان

بیماری MSدر کودکان و بزرگسالان خود را به گونه‌ای متفاوت آشکار می‌سازد.شایعترین علامت ضعف یکطرفه و اختلال در تعادل است.

آرامش و نقش آن در زندگی
چگونگی رفتار با کودک هنگام دادن دارو

مصرف دارو در کودکان مساله بسیار مهمی است که اغلب برای خانواده سردرگمی هایی به وجود می آورد. معمولا خانواده ها هنگام مراجعه به پزشک انتظار دارند دارویی برای کودکشان تجویز شود در حالی که بسیاری از بیماری های کودکان را می توان فقط با دادن اطلاعات و نکات تغذیه ای درمان کرد.

من رئیس هستم

دخترم همیشه به‌دوستانش امرونهی می‌کند که چه کاری انجام دهند. او انتخاب می‌کند که چه بازیهایی انجام دهند و سپس قوانینی برای آن ترتیب میدهد (که همیشه هم متغیر هستند). در حال حاضر سایر کودکان با او همراهی می‌کنند، اما من مطمئنم زمانی که او بزرگتر شد، دیگر اطاعت نخواهند کرد.

آیا فرزند من باهوش است؟

کودکان باهوش خلاقند و به شیوه ای متفاوت فکر می کنند. آن ها از هر چیز بی مصرف چیزی با ارزش خلق می کنند و با استفاده از مهارت های ذهنی خود به جهان رنگ و بویی تازه می بخشند.

ترس کودکان از حیوانات

ترس از حیوانات در کودکان وجود دارد حتی اگر در این مورد تجربه بد و تلخی هم نداشته باشند. فرزند شما ممکن است حیوانات را دوست نداشته باشد، نه مار و نه عنکبوت و از سگ ها نیز بیزار باشد

تک فرزندهای خودخواه

پدیده‌ی تک فرزندی در خانواده‌های امروزی بسیار به چشم می‌خورد به طوری که زن و شوهر تمایل به داشتن بیش از یک فرزند را ندارند که این امر ممکن است در نحوه تربیت کودک مشکلاتی را ایجاد کند.

آموزش نگهداری و مراقبت از وسایل
پیش دبستانی برای کودک لازم است؟

این روز‌ها والدینی که کودک شش ساله دارند، آرام آرام ممکن است نگرانی‌هایی را احساس کنند. آن‌هایی که فرزندشان را در دوره پیش‌دبستانی ثبت‌نام کرده‌اند، ممکن است دچار تردید شوند و با خود فکر کنند که آیا فرستادن او به پیش‌دبستانی ایده خوبی است؟ آیا فرزندشان آمادگی لازم برای حضور در این دوره را دارد و می‌تواند بهره‌ای از آن داشته باشد؟

خرچنگ قورباغه نوشتن را درمان کنید

بعضی وقت ها کودک کلمات را درست می شنود و درست می نویسد (یعنی اختلال حافظۀ دیداری و شنیداری ندارد)، اما نوشته هایش را خیلی بد خط و نامرتب می نویسد. مانند کسی که با دست راست می نویسد ولی اکنون مداد را در دست چپش گرفته و شروع به نوشتن می کند.

بچه های طلاق
فواید هنرهای رزمی

عدم داشتن انضباط در کودکان برای والدین بسیار عذاب آور است. خوب است بدانید هنرهای رزمی با داشتن قوانین و قواعد معین تا حد زیادی کودک شما را منظم و منضبط تربیت می کند

خمیربازی، راهی برای کنترل بیش فعالی

خمیر بازی، ماده نرم و شکل‌پذیری است که برای بازی بچه‌ها در خانه یا مدرسه استفاده می‌شود. برای بسیاری از کودکان بازی با گل رس یا خمیر بازی اولین تجربه سه بعدی هنری می باشد.

معاینات شنوایی سنجی
دوست خیالی کودکان چه کسی است؟

دوست خیالی کودکان اغلب عروسکی است که جان یافته و با آنها حرف می زند یا گاهی نامرئی است.

وابستگی بیش اندازه کودک به مادر

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در ارتباط با تعامل والدین به خصوص مادران و کودکان وجود دارد وابسته کردن کودکان به خودشان است.

رقابت بین خواهر و برادرها

والدین برای برقراری صلح و کمک به فرزندان خود برای کنار آمدن با هم، چه قدم های مثبتی می توانند بردارند؟ والدین چگونه می توانند به فرزندان خود کمک کنند تا بین آنها پیوندی ابدی ایجاد شود؟

والدین مربیان دیجیتال هستند

امروزه شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیجیتال بخش جدایی‌ ناپذیر زندگی انسان عصر حاضر هستند و رشد شتابان دنیای دیجیتال، پیوسته چالش‌های ناشناخته‌ای را پیش روی کاربران و خانواده‌ها قرار داده است.

سختگیری والدین در امور مذهبی

در مورد نماز یا حجاب سخت گیری یا تذکرهای مکرر نداشته باشید که نتیجه عکس می دهد. خودتان دایما نماز اول وقت و با توجه اقامه کنید. با افراد اهل نماز و حجاب مؤانست و رفت و آمد داشته باشید. خصوصا دوستانش خیلی مهم هستند.

بلوغ زودرس پسرم
رشد خلاقیت در دل طبیعت

حافظه و تمرکز آن دسته از کودکان که در مدرسه یا خارج از آن از فضای سبز بهره برده‌اند بیش از کودکان محروم از فضای سبز تقویت می‌شود.

پدران و مادران، کمی خودخواه باشید!

چرا باید فرزندتان اولین اولویت زندگی ما باشند؟ چرا من نباید به همان میزان که به بچه‌ها توجه دارم، از خودم مراقبت کنم؟

چرا کودکان دزدی می کنند؟

وقتی فرزند ۵ ساله تان یک اسباب بازی را از مهدکودک به خانه می آورد یا فرزند ۱۴ ساله تان یک لاک ناخن را از مغازه می دزدد، ناراحت کننده است. دزدی در کودکان برای اکثر والدین نگران کننده است.

ترس از غریبه

کودکانی که اعتماد به نفس پایین دارند و به والدین خود وابسته هستند، در برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل می‌شوند. گاهی والدین اضطراب زیادی دارند و ترس نسبت به غریبه‌ها را در وجود فرزندانشان ایجاد می‌کنند، این مسئله باعث می‌شود کودک از برقراری ارتباط با دیگران اجتناب کند.

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید